Choose language    
Croatian Český Dansk Dutch English Eesti suomi Français Deutsch Ελληνικά Magyar Italiano 日本語 Nihongo Latviešu Lietuvių norsk Polski Português Română Русский Español Svenska Swiss Türkçe


Obywatele USA
rezerwujący w USA
Kliknij tutaj
faq

Najczęściej zadawane pytania

Co jest zawarte w cenie?
Co zawarte jest w wynajmie?
95% cen podanych na stronie zawierają wszystkie koszty wynajmu. Proszę jednak mieć na uwadze, że w niektórych krajach mogą powstać dodatkowe koszty, które nie są uwzględnione w cenie wyliczonej na stronie. Proszę kliknąć „Szczegóły ceny” w KROKU 2 podczas rezerwacji online, aby sprawdzić co zawarte jest w państwa wyliczeniu. Jeśli dokonali już Państwo rezerwacji, informacje dotyczące szczegółów ceny znajdują się na wydrukowanym potwierdzeniu wynajmu.

Jakie podatki zawarte są w cenie wynajmu?
W cenach wyliczonych na stronie zawarte są już podatki. Jakkolwiek niektóre dodatkowe opcje wymienione na potwierdzeniu rezerwacji lub w w warunkach wynajmu mogą nie zawierać podatku VAT. W takim przypadku będą one oznaczone. Jeśli dokonali już Państwo rezerwacji, proszę sprawdzić w warunkach wynajmu lub na potwierdzeniu rezerwacji, jakie podatki zostaly w niej zawarte.

Potwierdzenie rezerwacji
Czym jest potwierdzenie rezerwacji i do czego jest mi potrzebne?
Potwierdzenie rezerwacji jest dokumentem, który zostanie wysłany do Państwa na wskazany adres e-mail i musi zostać wydrukowany. Potwierdzenie należy przedstawić w punkcie wynajmu w momencie odbioru samochodu. Jest to warunek konieczny. Jeśli podczas odbioru samochodu nie przedstawią Państwo wydrukowanego potwierdzenia, pracownik punktu wynajmu może zażądać dopłaty bądź odmówić wynajmu samochodu. Zastrzegamy sobie, iż w przypadku braku wydrukowanego potwierdzenia wynajmu w momencie odbioru auta, żadne reklamacje i związane z nimi roszczenia finansowe nie będą uwzględniane.

Czy można powtórnie otrzymać potwierdzenie?
Tak. Kliknij tutaj, żeby zobaczyć i wydrukować wersję online. Proszę pamiętać, że wydrukowane potwierdzenie wynajmu należy przedstawić w punkcie wynajmu wraz z prawem jazdy i kartą kredytową.

Co stanie się, gdy nie będę miał potwierdzenia wynajmu w momencie odbioru auta?
W przypadku braku wymaganych dokumentów w chwili wynajmu, pracownik wypożyczalni może odmówić wydania Państwu samochodu.

Zmiany w rezerwacji
Czy mogę dokonać zmian w potwierdzonej rezerwacji?
Tak. Proszę przygotować numer rezerwacji oraz adres e-mail podany w czasie rezerwacji. Zostaną Państwo poproszeni o podanie danych i opisu zmian, które chcą Państwo dokonać. Kliknij tutaj, by wprowadzić zmiany w Państwa rezerwacji.

Jak mogę dodać dodatkowych kierowców do mojej rezerwacji?
Dodatkowi kierowcy mogą zostać wprowadzeni w czasie rezerwacji online lub po w czasie odbioru auta w punkcie wynajmu. Dodatkowi kierowcy muszą być obecni w momencie odbioru auta w punkcie wynajmu wraz z prawem jazdy, aby móc podpisać umowę wynajmu.

Jak mogę zmienić czas odbioru i zwrotu samochodu?
Kliknij tutaj, by zmienić czas odbioru i zwrotu auta

Anulowanie rezerwacji
Jak mogę anulować swoja rezerwację?
Kliknij tutaj, by anulować swoją rezerwację.

Czy stracę wpłacony depozyt, jeżeli anuluję rezerwację?
To zależy od rodzaju płatności dokonanej w czasie rezerwacji online. Procedura anulowania wygląda następująco: Częściowo przedpłacony wynajem (kiedy płatność za depozyt został dokonana online, a pozostała kwota zapłaty za wynajem zostanie opłacona w momencie odbioru auta w punkcie wynajmu): Jeżeli rezerwacja zostanie anulowana w ciągu 7 dni od daty rezerwacji i co najmniej 48 godzin przed odbiorem auta, wszystkie środki zostaną zwrócone. Jeżeli rezerwacja zostanie anulowana w czasie powyżej 7 dni i co najmniej 48 godzin przed odbiorem auta, wszystkie środki, pomniejszone o opłatę manipulacyjną w wysokości 25.00€ oraz ewentualną opłatę za płatność kartą, zostaną zwrócone. Jeżeli rezerwacja zostanie anulowana w czasie poniżej 48 godzin przed terminem odbioru auta, wpłacone środki nie podlegają zwrotowi. Przedpłacony wynajem (kiedy całą płatność za wynajem została dokonana online w momencie rezerwacji): Jeżeli rezerwacja zostanie anulowana w ciągu 7 dni od daty rezerwacji i co najmniej 48 godzin przed odbiorem auta, wszystkie środki zostaną zwrócone. Jeżeli rezerwacja zostanie anulowana w czasie powyżej 7 dni i co najmniej 48 godzin przed odbiorem auta, wszystkie środki, pomniejszone o opłatę manipulacyjną w wysokości 25.00€ oraz ewentualną opłatę za płatność kartą, zostaną zwrócone. Jeżeli rezerwacja zostanie anulowana w czasie poniżej 48 godzin przed odbiorem auta, zostanie pobrana opłata za 3-dniowy wynajem i ewentualna opłata za płatność kartą. Wynajem płatny przy odbiorze (kiedy cała płatność za wynajem zostaje dokonana przy odbiorze auta w punkcie wynajmu): Nie ma żadnej opłaty za anulowanie zamówienia. W gestii klienta jest, aby osobiście anulować pozostałe produkty, które mogły zostać zakupione łącznie z rezerwacją samochodu, np. ubezpieczenie pojazdu z całkowitym zniesieniem udziału własnego oferowane przez firmy uboczne jak insurance4carhire. W przypadku anulowania lub zmian w rezerwacjach dokonywanych kartami płatniczymi lub kredytowymi, TipoaCarHire nie ponosi odpowiedzialność za straty finansowe poniesione przez klienta w związku z różnicami kursowymi walut na przestrzeni czasu, a związanymi z rezerwacją i jej kolejnymi zmianami bądź jej anulowaniem.

Zwrot auta w innej lokalizacji
Czym są ograniczenia terytorialne lub związane z przekraczaniem granic?
Chodzi tu o możliwość podróżowania pomiędzy niektórymi krajami. Taka opcja jest opisana w warunkach wynajmu i zazwyczaj obciążona jest dodatkową opłatą. Muszą Państwo otrzymać także zgodę agenta wypożyczalni na przekroczenie granic państwa, w którym wynajmujecie. To także wiąże się z dodatkowymi opłatami. Aby poznać szczegóły należy kliknąć „szczegóły ceny” w KROKU 2 w czasie rezerwacji online.

Paliwo
Jakie są zasady dotyczące paliwa w wynajętym aucie?
Są to zasady ustanowione prze agentów wynajmu dotyczące opłaty związanej w paliwem w samochodzie. Wypożyczalnie mają różne stanowisko w tej kwestii. Zawarte jest ono w warunkach wynajmu. Mogą to Państwo sprawdzić również w czasie rezerwacji, klikając „szczegóły ceny” w KROKU 2.

Zasady Pełny/Pusty Bak w Hiszpanii
Staramy się, aby móc oferować Państwu szeroki wybór opcji tankowania auta, jednakże większość hiszpańskich wypożyczalni oferuje opcję PEŁNY/PUSTY. Jeżeli Państwa wynajem trwa 3 dni lub więcej, opcja PEŁNY/PUSTY nie będzie dotkliwa dla Państwa finansowo, jeżeli zdecydują się Państwo na wynajem zatankowanego już samochodu. Jeśli nie, powinni Państwo wybrać samochód wyższej klasy (VW Golf lub większy). Te samochody zazwyczaj wynajmowane są w opcji PEŁNY/PEŁNY i oferowane są przez takich agentów jak AVIS czy HERTZ. Dlatego należy znaleźć najlepszy kompromis pomiędzy najtańszym wynajmem, a najlepszą opcją paliwową. Kliknij na link „szczegóły ceny” obok zdjęcia auta, by sprawdzić opcję paliwową dla danego auta. Jeśli potrzebuję Państwo dodatkowej w bliższym wyjaśnieniu opcji paliwowych – Kliknij tutaj, by połączyć się z Panią Dobra Rada

Ograniczenia wiekowe kierowców
Jakie są ograniczenia wiekowe kierowców?
Ograniczenia wiekowe kierowców ustalane są indywidualnie przez agentów wynajmu. Oznacza to, że mogą pojawić się ograniczenia minimalnego i maksymalnego wieku kierowcy, a związane z ubezpieczeniem auta. Wszystkie informacje znajdziecie Państwo w warunkach wynajmu każdej rezerwacji. Niektóre firmy obciążają młodych i starszych kierowców opłatą, związaną z przynależnością do dane grupy wiekowej. Kliknij na link „szczegóły ceny” w KROKU 2, aby poznać stawki.

Dodatki
W czasie rezerwacji zamówiłem fotelik dla dziecka – gdzie znajdę potwierdzenie?
Po dokonaniu rezerwacji proszę sprawdzić wydrukowane potwierdzenie wynajmu. Zawiera ono pole, informujące o dodatkowych opcjach wybranych podczas rezerwacji, m.in. fotelikach dla dziecka i dodatkowych kierowcach. Wybrane przez Państwa opcje dodatkowe nie są uwzględnione w cenie wynajmu i muszą zostać opłacone w momencie odbioru auta. UWAGA! Wymienione w potwierdzeniu opcje dodatkowe mają jedynie charakter zamówionych i nie mogą być zagwarantowane.

W rezerwacji dodałem dodatkowego kierowcę – gdzie znajdę potwierdzenie?
Po dokonaniu rezerwacji proszę sprawdzić wydrukowane potwierdzenie wynajmu. Zawiera ono pole, informujące o dodatkowych opcjach wybranych podczas rezerwacji, m.in. fotelikach dla dziecka i dodatkowych kierowcach. Wybrane przez Państwa opcje dodatkowe nie są uwzględnione w cenie wynajmu i muszą zostać opłacone w momencie odbioru auta. Dodatkowego kierowcę mogą Państwo również dodać w momencie odbioru auta, jeśli nie zrobili tego Państwo podczas rezerwacji.

Prawo jazdy
Czym jest międzynarodowe prawo jazdy i czy potrzebuję go?
Jeżeli Państwa prawo jazdy jest wypełnione w języku chińskim, rosyjskim lub innym z niełacińską czcionką, podczas wynajmu obowiązkowe będzie posiadanie międzynarodowego prawa jazdy. Międzynarodowe prawo jazdy jest w pełni respektowanym dokumentem na świecie, identyfikującym jego posiadacza jako kierowcę w przypadku, kiedy jego prawo jazdy jest w innym języku niż kraj, w którym go używa. Jednakże musi być ono przedstawione wraz z oryginalnym prawem jazdy – w innym przypadku nie będzie ono akceptowane

Czy potrzebuję obu części mojego brytyjskiego prawa jazdy do wynajęcia auta?
Tak. Jeśli posiadają Państwo nowe prawo jazdy ze zdjęciem, koniecznie będzie przedstawienie jego drugiej, papierowej części. Jeśli nie przedstawią Państwo w momencie odbioru obydwu części, wynajem nie będzie mógł mieć miejsca. Jeżeli Państwa prawo jazdy jest wypełnione w języku chińskim, rosyjskim lub innym z niełacińską czcionką, podczas wynajmu obowiązkowe będzie posiadanie międzynarodowego prawa jazdy.

Ubezpieczenie
Czy mogę kupić dodatkowe ubezpieczenia, by je zredukować?
Tak. Mogą Państwo zakupić dodatkowe ubezpieczenia, by zredukować wkład własny w przypadku szkody. Mogą to Państwo zrobić w KROKU 3 podczas rezerwacji online lub w biurze agenta wynajmu w momencie odbioru auta. W przypadku, gdy nie zdecydują się Państwo na zakup dodatkowego ubezpieczenia, na Państwa karcie zostanie zablokowany depozyt na wypadek poniesionych szkód. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w warunkach wynajmu.

Różne
W jaki sposób najlepiej skontaktować się z Tipoa Car hire?
Prosimy wysłać email na adres infopl@tipoa.com , by uzyskać natychmiastową odpowiedź. LUB kliknij na baner poniżej, by za darmo połączyć się z konsultantem, LUB zadzwoń pod jeden z naszych numerów kontaktowych w zakładce KONTAKT na naszej stronie.

Nie przylatuję samolotem
Jeżeli odbiór samochodu przewidziany jest na lotnisku, a nie przylatujesz samolotem, w KROKU 3 odznacz opcję „nie przylatuję samolotem”

Czy mogę zrobić rezerwację na dzień dzisiejszy?
Tak. W wielu przypadkach możesz dokonać rezerwacji online i odebrać samochód w ciągu godziny od dokonania rezerwacji. Taka usługa dostępna jest na wielu lotniskach i dworcach kolejowych. W większości przypadków dostaną Państwo natychmiast swoje potwierdzenie rezerwacji, jednak proszę pamiętać, że agent wynajmu w danej lokalizacji ma czas do 2 godzin, by potwierdzić rezerwację. Jeśli w KROKU 2 nie pojawią się zdjęcia aut, proszę zmienić godzinę odbioru na jedną wcześniej.

Opcje płatności
Mamy 4 sposoby płatności
Częściowa przedpłata- W czasie rezerwacji online płacą Państwo jedynie depozyt, a pozostałość płatna agentowi wynajmu przy odbiorze auta.

Przedpłata- płacą Państwo całą kwotę wynajmu samochodu w czasie rezerwacji online, natomiast przy odbiorze auta pozostanie do zapłaty jedynie koszt paliwa oraz ewentualnych opcji dodatkowych.

Płatność przy odbiorze- nie płacą Państwo w czasie rezerwacji.
Tipoa Car Hire dokona rezerwacji w Państwa imieniu bez dokonania płatności, a cała płatność zostanie dokonana przez Państwa w momencie wynajmu auta.

Wpłać depozyt 25.00€ resztę zapłacisz 3 dni przed odbiorem auta.

Akceptowane kart kredytowe
Dokonując rezerwacji online akceptujemy karty Mastercard, Visa, Visa Debit, Visa Electron. W momencie odbioru większość wypożyczalni akceptuje także kart American Express. Właściciel karty musi być jednak dostępny w momencie odbioru.Międzynarodowa wypożyczalnia samochodów car hire destinations by countryPopularne lotniska popular airports for car rentalPopularne dworce kolejowe popular railway stations with car hirePopularne porty promowe popular ferry ports with rental carsDostawa do hotelu hotel and free rental car delivery services
Copyright © 2019 Tipoa Car Hire. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Polityka prywatności | Mapa strony
tw